Tielka na chladné dni

tielka

Slovo tielko vyvoláva rôzne pocity. Pre niekoho je to symbol leta a horúčav, pre iných predstavuje chladné zimné dni. Tielka, ktoré sa nosia ako spodné prádlo, patria k tým druhým. Je dôležité sa držať v teple a preto by sme na tielka nemali zabúdať. Tielko treba vybrať starostlivo a malo by rozhodne spĺňať niekoľko základných požiadaviek.

Pohodlné tielko na bežné nosenie

bavlnene-tielkoKaždá žena sa chce cítiť dobre a práve preto je dôležité vybrať si tielka, ktoré nijako nevadia. V prvom rade treba staviť na príjemný materiál. Bavlna je v tomto smere zaručene dobrou voľbou, avšak aj rôzne umelé vlákna plnia takúto funkciu.

Ženy obyčajne vedia, aký materiál ich telo najlepšie znáša a preto by si mali vyberať podľa skúseností. Pohodlné tielko musí okrem toho dobre sedieť. Nesmie byť malé, pretože by tlačilo, ale nesmie byť ani príliš veľké, aby sa pod odevom nekrčilo.

Neviditeľné tielka klamú farbou

neviditelne-tielkoNie každý odev je šitý tak, aby sa podeň dalo nosiť hocijaké tielko. Práve preto sa dnes v obchodoch čoraz častejšie objavujú tielka, ktoré sú takmer neviditeľné. Moderné textílie umožňujú, aby bolo tielko na jednej strane naozaj tenké, ale aby zároveň plnilo svoju funkciu. Rovnako sa neviditeľnosť týka aj strihu. Uprednostňuje sa priliehavý strih a jemné šitie. Neviditeľnosť pri tielku zabezpečí aj správna voľba farby. Samozrejme pod bledý odev je vhodné zvoliť si tielko bielej, prípadne telovej farby.

Hrejivé tielka na chladné dni

hrejive-tielkoUdržiavanie tepla je základnou funkciou tohto spodného prádla. Práve preto musí tielko udržať človeka v teple do takej miery, ako sa len dá. Dnes už samozrejme v žiadnom prípade neplatí, že tielko musí byť hrubé na to, aby bolo aj teplé. Materiály, ktoré sa na tielka používajú sú obyčajne umelé a preto majú často vlastnosti, ktoré by sme u nich nečakali. Hrejivosť pri tenkej vrstve je jednou z nich.

Tielka na chladné dni
5 2